Sayın ziyaretçi, PMYO.NET® polislik sınavları ve polislik mesleği ile ilgili soru-cevap platformuna hoş geldiniz! Taklitlerimizden Sakınınız.

Üye olmak için tıklayınız.

Twitter adresimiz @pmyonet

16,115 soru

45,663 cevap

8,376 üye

161 Kişi Aktif
1 Üye ve 160 Misafir
Online Üyeler

Kazanacağına İnanmayan, Umutsuz Üyeler; Başımdan Geçen Bir Olay Anlatayım

297 hit
Kazanacağına inanmayan, umutsuz üyeler; başımdan gelen birkaç olay anlatayım, belki inancınız güçlenir.
2009 yılından beri PMYO sınavlarını deneyen biriyim. Bu sitede 2010dan beri üyeyim. Eskilerden olanlar tanır.
2009 yılından 2016 yılına kadar önüme her türlü engel çıktı, mülakatları geçemedim. Bütün aksilikler beni buldu. Bense hiç umudumu kaybetmeden çalışmaya ve sınavlara girmeye devam ettim, asla mesleğe ve devlete küsmedim.
Neyse 2016 yılında ilk mezuniyet yılımda PAEM'i asil kazandım. Bu arada bir sağlık sorunum var mı diye kardiyolojiye gittim. Kalp kapakçıklarımda çökme olduğunu öğrendim. Bu rahatsızlık doğuştan gelen ve her 10 insandan 2-3 tanesinde görülen kalp kasıyla alakalı bir şeymiş. Allah vergisi ya, tedavisi yok. İşin üzücü kısmı bu rahatsızlığın kişiye hayati tehlike oluşturmaması ve Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği İç Hastalıkları Kardiyoloji Bölümünde B dilimine girmesi. Yani kısacası, okula girmem sağlık şartlarına göre mümkün değildi. İntibakta Allah var elenirim diye gittim, gram umudum yoktu. Çünkü tolerans göstermedikleri bölümlerden birinin kardiyoloji olduğunu biliyordum.
Diğer bölümleri geçtikten sonra o meşhur kardiyoloji bölümüne girdim. Sedyeye uzandığımda kalbim edata çıkacak gibi atıyordu. Hekim bey kalbimi iyice izledi, o izledikçe ben daha da heyecan yaptım. Kusura bakmayın Hekim Bey, biraz heyecanlıyım, dedim. O da yok, fark ettim zaten, sıkıntı yok, dedi. Bir sorun mu var Hekim Bey, dedim. Aslında sorun olduğunu biliyorum ancak Hekim Bey'in ağzından duymak istiyordum. Hiç beklemediğim bir cevapla karşılaştım: '' Hayır, bir sorun yok. Sadece kalp yapın biraz farklı. İnsanların nasıl dış görünüşleri farklı ise; burun, kaş, göz... Senin de kalbin doğuştan farklı o kadar...'' dedi ve sağlam kaşesini bastı.
İkinci sağlığa okul sonunda girdiğimizde kardiyoloji doktoru değişmişti. Normalde öğrenci olduğumuz için artık B,C dilimlerine kadar geçiyoruz. Önemli olan girerken sağlam alabilmekti. Neyse, herkes hemen sağlam alırken, ikinci sağlıktaki hekim beni bayağı tuttu. İlk raporumu görmek istedi, ben de fotokopisini çektirmiştim ve raporda sağlam yazdığını gösterdim. Raporu gördükten sonra kalbime tekrar baktı, dakikalarca, sonra çıktım odadan.
Şimdi işin garip tarafı dikkat ediniz şurada başlıyor:
Aylar sonra bu Hekimlerin isimlerini kontrol etmek geldi içimden. Okulda sağlık kontrolü için gelen Hekimlerin, bağlı oldukları hastaneye baktım. Kardiyoloji bölümünü incelediğimde raporuma giriş kontrollerinde sağlam yazan Hekim yoktu. Hatta raporlarımız geç işleme konulduğu için, E-NABIZ kontrollerinden baktığımda ise sisteme muayene girişlerini 24 gün sonra farklı Hekim isimleriyle yapmışlardı. Yani bizi ilk muayene eden Hekim birkaç günlüğüne ya vekaleten gelmişti ya da başka hastaneye atanmıştı.
Şu tesadüfe bakar mısınız? Oysa ki ikinci kontrole gelen Hekimin ismi sitede duruyor ve ilk muayenemize o gelse muhtemelen ben bugün PAEM'e sadece fotoğraflardan bakıyor olacaktım...
Şu iki şeyi unutmayın: Çok istediğiniz bir şeyler gerçekleşmiyorsa muhakkak daha iyileri olacağı içindir.
İstediğiniz her neyse mutlaka size yazıldığı tarihte gerçekleşecektir. Er ya da geç...
4 Kasım 2017 Konu Dışı kategorisinde Rashta Yönetici (2,132,840 puan) sordu
4 Kasım 2017 Rashta düzenledi

1 cevap

0 oy
İstiyorsan vazgeçmeyeceksin. Ben 2012 den bugüne yani 6 kere pmyo sınavını girdim ve ancak kazanabildim. Umudumu kaybedip bıtaksaydım şuan Kastamonu'da değildim ve üstümde o şerefli üniforma yoktu.
5 Kasım 2017 kubilay61 Platin Üye (81,940 puan) cevapladı

İlgili sorular

3 cevap 139 hit
139 hit 12 Kasım 2016 Konu Dışı kategorisinde Rashta Yönetici (2,132,840 puan) sordu
1 cevap 79 hit
79 hit 31 Ocak PMYO Genel kategorisinde İlyas sordu
11 cevap 213 hit
213 hit 7 Ağustos 2014 PMYO Genel kategorisinde Gökhaaaaan Aktif Üye (2,500 puan) sordu
...